6 dôvodov prečo vyskúšať Tubi jelly
Tubi jelly je tematická kreatívna sada, vďaka ktorej môžu deti pozorovať chemické procesy, vykonávať rôzne experimenty či zlepšovať svoje motorické zručnosti. Máme pre vás 6 dôvodov prečo sa ju oplatí vyskúšať.
1. Ich používanie je magické
Pri používaní Tubi jelly sa pracuje s vodou a aktivátorom. Na priložených fóliach viete podľa predlohy alebo vlastnej predstavivosti nakresliť rôzne tvary, vzory či postavy. Po vložení fólie do vody stačí chvíľu počkať, kým gélová postavička neožije. S Tubi jelly si tak viete doma urobiť vlastné pokusy, ktorých výsledkom sú vlastnoručne vyrobené gélové figúrky.
2. Rozvíjajú motorické zručnosti
Hra s Tubi jelly pomôže posilniť svaly rúk a zlepšiť jemnú motoriku. Manipulácia so želé, vytláčanie z tuby a tvorenie obrázkov si vyžaduje presné pohyby rúk, zručnosť prstov a koordináciu ruka-oko. Vďaka tejto aktivite si dieťa zlepší motorické zručnosti a zároveň sa zabaví.
3. Rozvíjajú kreativitu
Hra s Tubi jelly umožňuje hru s otvoreným koncom a povzbudzuje deti, aby využili svoju kreativitu a predstavivosť. Pri hre s otvoreným koncom nie je vopred definovaný cieľ. Hru si tvorí dieťa samo, neustále sa môže hrať novým spôsobom a rozvíjať tak svoju kreativitu a predstavivosť. Okrem predlôh môžu deti vytvárať rôzne scény a vymýšľať si vlastné príbehy. So želé je možné vytvoriť rôzne tvary, kvety či napríklad postavičky.
4. Pomáhajú pri rozlišovaní farieb
Vďaka rôznym farbám, ktoré sú v balení ponúknuté, ich môžu deti skúmať, miešať dohromady a pozorovať ako sa menia. Vďaka tejto aktivite si deti precvičia základné farby, naučia sa ich dohromady miešať a identifikovať tak nové.
5. Hravou formou približujú vedu
Vďaka hre s Tubi jelly môžu deti spoznávať jednoduché vedecké koncepty. Môžu pozorovať ako sa želé mení, keď je vystavené rôznym teplotám či povrchom. Vďaka tejto zábavnej aktivite sa u detí podporuje zvedavosť, vedecké bádanie či pochopenie rôznych procesov.
6. Pomáhajú pri sociálnej interakcii
Hra s Tubi jelly môže byť aj skvelou spoločnou aktivitou, ktorá podporuje sociálnu interakciu a spoluprácu medzi deťmi. Pri hre sa môžu striedať či spolupracovať pri vytváraní vlastných príbehov. Pri tejto aktivite sa deťom zlepšujú komunikačné zručnosti, sociálne väzby a postupne si osvojujú základy tímovej práce.